Annonce:

Sådan får du 100 millioner visninger på en uge

James Corden er ved at smadre internettet med sin seneste Carpool Karaoke med sir Paul McCartney.

Han har lavet rigtig mange rigtig gode udgave af sin Carpool Karaoke, hvor han synger sig gennem en køretur med kendte musikere fra hele verden.

Men den seneste video går helt amok på Youtube med over 20.000.000 visninger på under en uge på Youtube og 88.000.000 visninger på Facebook.

McCartney viser Corden rundt i sin gamle hjemby, Liverpool, hvor han besøger sit barndomshjem, spiller på den lokale pub og meget andet. Super underholdning.

Artiklen fortsætter efter annoncen:

Se videoen herunder:

Redaktionen
Redaktionen
Mandesiden er et dansk onlinemedie, der siden 2012 har leveret nyheder, analyser og underholdning til et bredt dansk publikum. Med dækning af erhverv, investeringer, sport, film, tv, biler, ure, mad og livsstil samler Mandesiden relevante historier fra både Danmark og udlandet.

Redaktionen arbejder dagligt med journalistisk research, kildekritik og formidling i øjenhøjde. Indholdet bygger på erfaring fra mere end et årti i mediebranchen og formidles med fokus på aktualitet, troværdighed og klar kontekst.

Mandesiden startede som en Facebook-side og voksede hurtigt til et selvstændigt digitalt medie. I dag er Mandesiden til stede på både hjemmeside og sociale medier med knap 100.000 følgere og en fast læserskare.

E-mail: info@mandesiden.dk

Har du læst?

Flere populære artikler

Annonce:

Seneste artikler

Annonce:

HAR DU LÆST?

Annonce:

Følg Mandesiden

74,000FansLike
19,800FølgereFølg
Annonce:

Auto Show Annonce

Altid gratis artikler