Annonce:

Vanvittig drømme-mansion med klodens fedeste garage: Kan du gætte prisen?

Er du på boligjagt, og har du dollars nok? Så er her huset for dig.

Huset er designet af Olson Kundig, der er et af de største moderne arkitektfirmaer i øjeblikket. På toppen af Los Angeles ligger perlen, der er et af de vildeste og mest imponerende huse, vi har set til dato.

Det har taget hele seks år at færdiggøre projektet, hvor der ikke er sparet på noget som helst. En lækker blanding af beton, træ og metal er blevet til dette imponerende bygningsværk på hele 1.453 kvadratmeter.

Den heldige køber får hele otte badeværelser, flere fede pools, træningscenter, biograf og en drømme-garage med plads til hele 15 superbiler i det lækreste miljø.

Og prisen? Den er sølle 407 millioner kroner. Jamen, to af dem, tak!

Artiklen fortsætter efter annoncen:

Opdaget hos Bil Magasinet.

Se billederne er:

Vildeste mansion til salg

Artiklen fortsætter efter annoncen:

Vildeste mansion til salg

Vildeste mansion til salg

Vildeste mansion til salg

Vildeste mansion til salg

Vildeste mansion til salg Vildeste mansion til salg

Vildeste mansion til salg

 

Redaktionen
Redaktionen
Mandesiden er et dansk onlinemedie, der siden 2012 har dækket nyheder om sport, gadgets, film, serier, biler og aktuelle trends fra Danmark og udlandet.

Redaktionen arbejder med daglig research og kildekritik og formidler historierne i et klart og let tilgængeligt sprog. Indholdet bygger på mere end ti års erfaring i mediebranchen og prioriterer aktualitet og troværdighed.

E-mail: info@mandesiden.dk

Har du læst?

Annonce:

Læs mere her

Annonce: Rabat på Early Bird billetter til Auto Show

HAR DU LÆST?

Annonce:
Annonce: