Annonce:

Premier League-fans får gratis fest med trofæ og Jan Mølby

Viaplay åbner dørene til sine tv-studier og inviterer danske Premier League-fans til gratis fandag. Dagen før er der stort liveshow i Bremen Teater.

Er du typen, der bruger weekenden på engelsk fodbold, så er der to datoer, du godt kan sætte kryds ved. Den 25. og 26. august inviterer Viaplay nemlig danske Premier League-fans indenfor til to arrangementer i København.

Det ene er gratis. Det andet byder blandt andet på chancen for at vinde billetter til Premier League.

Det rigtige trofæ kommer til Danmark

Den 26. august fra klokken 16 til 19 holder Viaplay gratis Premier League-fandag i sine tv-studier på Amager. Her bliver det ægte Premier League-trofæ fløjet til Danmark, så fans kan komme helt tæt på pokalen og få taget det obligatoriske billede.

Liverpool-legenden Jan Mølby kigger også forbi og fortæller om sin tid i engelsk fodbold samt sine forventninger til den kommende sæson. Derudover får gæsterne mulighed for at komme bag kulisserne og se de studier, hvor Viaplays Premier League-udsendelser bliver lavet.

Artiklen fortsætter efter annoncen:

Og hvis man stadig mangler lidt fodboldgrej derhjemme, bliver der også delt gratis merchandise ud i form af blandt andet bolde og drikkedunke, så længe lager haves.

Det hele er gratis, men kræver tilmelding.

Kan vinde Premier League-billetter

Dagen før, den 25. august, rykker Premier League-holdet ind i Bremen Teater. Her står Peter Grønborg, Per Frimann, Jan Mølby og Niels Christian Frederiksen på scenen til et liveshow fyldt med Premier League-nørderi, quizzer og giveaways.

Artiklen fortsætter efter annoncen:

Og der er en ret interessant hovedpræmie. Publikum får nemlig mulighed for at vinde billetter til en Premier League-kamp.

Liveshowet begynder klokken 20, mens dørene åbner en time tidligere. Billetterne koster 299 kroner plus gebyr.

To dage for fodboldnørder

Så hvis du kan navnene på Liverpools reserver, diskuterer VAR ved middagsbordet eller bare savner Premier League efter sommerpausen, er der altså mulighed for at få et ekstra skud engelsk fodbold i København.

Premier League-fandagen finder sted 26. august hos Viaplay på Jenagade 22 i København S og er gratis. Liveshowet afholdes 25. august i Bremen Teater og koster 299 kroner eksklusive gebyr. SE HER!

Redaktionen
Redaktionen
Mandesiden er et dansk onlinemedie, der siden 2012 har dækket nyheder om sport, gadgets, film, serier, biler og aktuelle trends fra Danmark og udlandet.

Redaktionen arbejder med daglig research og kildekritik og formidler historierne i et klart og let tilgængeligt sprog. Indholdet bygger på mere end ti års erfaring i mediebranchen og prioriterer aktualitet og troværdighed.

E-mail: info@mandesiden.dk

Har du læst?

Annonce: Rabat på Early Bird billetter til Auto Show

Læs mere her

Annonce:

HAR DU LÆST?

Annonce:
Annonce: