Annonce:

Happy Gilmore 2 er på vej – med Travis Kelce og Adam Sandler

Den længe ventede efterfølger til kultklassikeren “Happy Gilmore” lander på Netflix i 2025. NFL-stjernen Travis Kelce og en række kendte ansigter slutter sig til Adam Sandler i den nye Happy Gilmore 2.

Netflix har netop givet os det første glimt af “Happy Gilmore 2”, hvor Adam Sandler igen træder ind i rollen som den uheldige ishockeyspiller, der bliver golfstjerne.

Denne gang får han selskab af Kansas City Chiefs-spilleren Travis Kelce og en række stjernespækkede cameos.

I den nye teaser ser vi Happy Gilmore tilbage på golfbanen, hvor han bliver mødt af Kelces karakter, der hilser ham med ordene: “It’s great to see you back.”

Teaseren afslører også, at filmen får premiere på Netflix i 2025. Streaminggiganten delte klippet med teksten: “Have a HAPPY New Year with HAPPY GILMORE 2. Coming to Netflix in 2025.”

Artiklen fortsætter efter annoncen:

Netflix bekræftede tidligere på året, at flere kendte ansigter fra den originale film vender tilbage. Christopher McDonald, Julie Bowen og Benito Martínez Ocasio er blandt de navne, vi kan glæde os til at se igen.

Dennis Dugan, Allen Covert og Ben Stiller er også på rollelisten, og der loves endnu flere overraskelser med gæsteoptrædener fra blandt andre Eminem og Dan Patrick.

Adam Sandler afslørede Travis Kelces medvirken allerede i august under et interview med Jimmy Fallon. “Vi har noget særligt til Travis,” sagde Sandler og beskrev NFL-stjernen som en “stor, flot fyr, der er sjov og cool som bare pokker.”

Artiklen fortsætter efter annoncen:

Nyheden om efterfølgeren har sendt fans i ekstase. På sociale medier er reaktionerne strømmet ind. “Det bedste julegave nogensinde!” skrev en fan, mens en anden tilføjede: “Vi fortjener dette!”

Produktionen blev teaset tilbage i september, hvor Sandler delte et billede af Happy Gilmores ikoniske jersey med teksten: “It ain’t over. The way I see it… we’ve only just begun.”

For fans af den originale film er “Happy Gilmore 2” en drøm, der går i opfyldelse. 2025 kan ikke komme hurtigt nok!

Redaktøren
Redaktøren
Mandesiden blev startet i 2012 med en enkel idé: At samle nyheder, viden og underholdning ét sted for danske mænd. Siden da er mediet vokset til en fast del af det danske digitale mediebillede med dækning af alt fra erhverv og investeringer til sport, film, biler, ure og kultur.

Indholdet produceres af en redaktion med mange års erfaring i digital journalistik. Artiklerne baseres på research, troværdige kilder og en klar redaktionel vurdering af, hvad der er relevant her og nu. Målet er at give læserne mere end overskrifter – også når historierne er lette og underholdende.

Mandesiden begyndte på Facebook og opbyggede hurtigt en stor følgerskare. I dag er mediet til stede på både hjemmeside og sociale medier og når samlet knap 100.000 følgere.

Mandesiden er gratis, opdateres dagligt og har siden starten haft fokus på én ting: At levere indhold, der er værd at bruge tid på.

Har du læst?

Annonce:

Læs mere her

Annonce: Rabat på Early Bird billetter til Auto Show

HAR DU LÆST?

Annonce:
Annonce: